Üyelik İşlemleri
Üye Girişi

Üye Ol
Destekleyenler

Kongre Başkanı'nın Mesajı

Değerli Genç Spor Bilimciler;

Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi tarafından beşincisi düzenlenecek olan  “Uluslararası Spor Bilimleri, Turizm ve  Rekreasyon Öğrenci Kongresi”ni 07-09 Mayıs 2018 tarihleri arasında tarih ve kültür başkentlerinden birisi olan Manisa ilimizde, yine tarihi mirası ile iz bırakmış Spor Bilimleri Fakültemizde gerçekleştirecek olmanın haklı gururunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Spor Bilimleri Fakültesi olarak düzenleyeceğimiz öğrenci kongresinde siz genç akademisyen adaylarını deneyimli akademisyenler ile samimi bir ortamda buluşturmak ve Kongrenin hemen ardından düzenleyeceğimiz Gençlik Rekreasyon Festivali ile de şenlik havasında coşturmak istiyoruz. Kongremiz ile lisans ve lisansüstü öğrencilerinin akademik gelişimlerine katkıda bulunmayı, güncel paylaşımlarını arttırmayı artırılması, uluslararası ve disiplinler arası işbirliğinin geliştirilmesini amaçlamaktayız.

Kongrenin ana konu başlıkları, “Turizm ve Rekreasyon”, “Beden Eğitimi ve Spor Öğretimi”,    “Hareket ve Antrenman Bilimleri”, “Sporda Psiko-Sosyal Alanlar”, “ Sporda Yönetim Bilimleri ”, Spor Sağlık Bilimleri” , “Olimpizm ve Olimpik Hareket”, “Spor Tarihi ve felsefesi”, “Toplumsal Cinsiyet ve Spor” ve “Engellilerde  Spor” olarak belirlenmiştir. "Sporda Sosyal/Toplumsal Duyarlılık Katkı Projeleri" sunularının da gerçekleştirileceği bir program ile kongremiz bilimsel bir şölen içerisinde gerçekleşecektir.

Sevgili bilim insanları çok değerli katılımlarınızla zengin bir bilimsel programda bildirilerinizi sunmak ve/veya dinlemek üzere sizleri Manisa Celal Bayar Üniversitesinde ağırlamaktan mutluluk duyacağımızı belirterek kongremizde görüşmek üzere davet ediyor,

Sevgi ve Saygılarımla...


Prof. Dr. Bilal GÜMÜŞ

Kongre Başkanı