Üyelik İşlemleri
Üye Girişi

Üye Ol
Destekleyenler

Bildiri Başvurusu

ÖNEMLİ DUYURU: 25.04.2018 SAAT 00:00'DAN SONRA GÖNDERİLEN BİLDİRİLER KABUL EDİLMEYECEKTİR.

 

 

5. Uluslararası Spor Bilimleri Turizm ve Rekreasyon Öğrenci Kongresi'ne kayıt yaptırmak, bildiri başvurusunda bulunmak ve ödeme yapabilmek için üyelik işlemi gerekmektedir.

Bildiri Başvurusu

Bildiri Başvurunuzu gerçekleştirebilmek için önce ‘Üyelik İşlemleri’nden bir hesap açmalısınız. Bu açılan hesap kongre için kayıt yaptırdığınız anlamına gelmez, ancak bu şekilde kendi hesabınız içerisinde bulunan ‘Bildiri Gönderiniz’ sayfasını kullanarak doğrudan bildiri başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Başvuruda bulunanlar birden fazla bildiri gönderebilir. Lütfen bildiri başvurunuzu gönderdikten sonra metin içerisinde herhangi bir değişik yapılmasının kabul edilmeyeceğini dikkate alınız.

 

Bildiri Özet Gönderimi Genel Kuralları

Kongre bildiri özetleri, Türkçe ve İngilizce olarak gönderilecektir. Özetler 250 kelime (başlık, yazarlar ve kurum bilgileri hariç) ile sınırlandırılmıştır.

Bildiri özetleri aşağıdaki bölümleri içermelidir.

 

1-Bildirinin Başlığı: Başlık baş harfleri büyük olacak şekilde yazılmalıdır (Örn: Görme Engelli Bireylerde Fiziksel Uygunluk Özelliklerinin Değerlendirilmesi).

 

2-Yazarlar: Akademik unvan kullanılmadan, bildiriyi sunacak kişi kayıt panelinden seçilmelidir. Yazar Adı ve Soyadı açık şekilde yazılmalıdır (Örn: Kadir YILDIZ).

 

3-Yazarların Kurumları: Kurumların adı açık olarak yazılmalıdır (Örn: Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Manisa).

 

4-Giriş ve Amaç: Başlık koyu yazılmalıdır. Bir kaç cümleden oluşmalıdır.

 

5-Yöntem: Başlık koyu yazılmalıdır. Yöntem kısmı araştırma grubu, veri toplama araçları, verilerin toplanması ve verilerin analizi ile ilgili bilgileri içermelidir. Uygulamalı olmayan çalışmaların ise yöntemi açıklanmalıdır.

 

6-Bulgular: Başlık koyu yazılmalıdır. Bulgular kısmı yeterli sayısal ayrıntıyla birlikte özetlenmeli ve bulgular kısmında elde edilen veriler aktarılmalıdır.

 

7-Tartışma-Sonuç: Başlık koyu yazılmalıdır. Araştırmanın yöntemine bağlı olarak ilgili literatür ile karşılaştırması yapılmalıdır. Sonuç kısmı ise birkaç cümle ile özetlenmelidir. 

Değerlendirme

Bütün gönderiler ‘Bilim Kurulu’ tarafından incelenip değerlendirilecektir. Bilim Kurulu sunum şekli (sözel ya da poster) için karar verecektir.

Sunular

Sunu yapacak kişiler kongre için özet gönderim son tarihine kadar kayıtlarını yaptırmalıdır. Bu tarihe kadar kongreye kayıt yaptırmamış olanların bildiri özetleri kongre kitapçığında yer almayacaktır.

Sözel Sunu Power Point kullanarak yapılmalıdır. Sözel sunu süresi, 10 dakika sunu ve 5 dakika tartışma olmak üzere toplam 15 dakika ile sınırlıdır. Sözel sunular sunu yapılacak saatten önce ilgili salondaki bilgisayarda sunuya hazır hale getirilmelidir.

Poster sunu boyutları (boy: 90 cm, en: 70 cm) ölçülerinde olmalıdır. Poster sunu süresi üç dakika sunu ve bir dakika tartışma olmak üzere toplam dört dakikadır.